Jak naprawić dziurę w tapicerce samochodowej

Jak naprawić dziurę w tapicerce samochodowej

24 stycznia 2012 1 przez admin

Mimo iż nie palę papierosów już 2 lata, musiałem poradzić sobie z papierosową dziurą w siedzeniu.
Cały zabieg trwa kwadrans, a efekt końcowy jest więcej niż zadowalający.


Jeśli dziura jest głęboka, należy uzupełnić ubytek materiałem podobnego koloru co tapicerka (można użyć np. starego t-shirtu). Jeśli uszkodzenie jest rozległe można pokusić się o jego zacerowanie, jednak w moim przypadku zrezygnowałem z tego punktu.

 

Wypełnianie dziury w siedzeniu.
Następnie musisz znaleźć miejsce z którego weźmiesz materiał do „przeszczepu”, oczywiście nie trzeba nic wycinać, wystarczy wyrwać kilka nitek. Kiedy masz już 5-10 nitek twojej tapicerki, trzeba ją zmielić na drobniutki meszek. Ja używam do tego nożyczek i cały czas przecinam nitki, aż uzyskam kawałki wielkości 1mm.

Wybierając klej zwróć uwagę aby był elastyczny i bezbarwny, nie mogą to być popularne kropelki czy superglue, ponieważ są zbyt twarde. Posmaruj wypełnioną dziurę klejem i posyp niteczkami które wcześniej zmieliłeś, odczekaj aż klej wyschnie i zbierz nadmiar tapicerki który się nie przykleił. Jeśli efekt nie jest zadowalający możesz jeszcze raz leciutko posmarować klejem i znowu posypać niteczkowym proszkiem. Pamiętaj aby nikt nie siadał na siedzeniu przez kilka następnych godzin, aby klej dokładnie wysechł.

Moja operacja zakończyła się tak.